جوانه های سبز

جوانه های سبز

 فصلنامه اجتماعی، فرهنگی و هنری
جوانه های سبز
مجله داخلی مجتمع آموزشی شهید مهدوی

«جوانه­های سبز» نشریه داخلی مجتمع آموزشی شهید مهدوی است که بصورت فصلنامه منتشر می­شود. اولین شماره « جوانه­­های سبز» در مهر ماه سال ۷۲ منتشر شد و تاکنون 56 شماره از آن در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
 هدف از انتشار مجله « جوانه­های سبز» اطلاع رسانی کامل و دقیق از کلیه فعالیت­های آموزشی و پرورشی مجتمع به دانش آموزان، همکاران، اولیا و … همچنین جلب مشارکت دانش­آموزان و اولیا علاقه مند در یک فعالیت ارزشمند رسانه­ای است.
 در هر شماره از مجله شماره­های سبز اخبار کلیه مقاطع مجتمع از پیش­دبستانی تا دبیرستان درج می­شود. این اخبار شامل کلیه فعالیت­های آموزشی و پرورشی مانند اخبار درسی و آموزشی، فوق برنامه ها، همایش­ها و کارگاه­ها، نمایشگاه­ها، اردوها، سفرها و بازدیدها، مراسم و مناسبت­ها و … است. همچنین اخبار بخش ITمجتمع و اخبار امور بین­الملل در این بخش قرار می­گیرد.
* مقالات علمی و آموزشی با موضوعات علمی روز، روان­شناسی و مشاوره، موضوعات بهداشتی و آموزشی از بخشهای همیشگی جوانه های سبز است.
* بخش اردوها، سفرها و بازدیدها شامل گزارش­های مبسوط و مصور کلیه سفرهای علمی، تفریحی، زیارتی و … دانش­آموزان است که معمولاً توسط دانش­آموزان گروه خبرنگاران مجتمع تهیه می­شود. گزارش کامل سفرهای خارجی دانش­آموزان و حضور ایشان در همایش­های بین­المللی، همچنین گزارش سفرهای انسان دوستانه مجمع خیرین مجتمع به مناطق محروم نیز از بخشهای همیشگی مجله « جوانه­های سبز» است.
 * گفتگو و ستاره­ها شامل مصاحبه و گفتگو با معلمان پرتلاش و فعال مجتمع و همچنین دانش­آموزان برگزیده در مسابقات دینی، ورزشی، هنری، المپیادها و … است.
 * اسامی و عکس کلیه  فارغ التحصیلان دبیرستان همراه با رشته­های قبولی آنها در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در شماره­ی پاییز هر سال منتشر می­شود.
 * گزارش­های مبسوط و مصور کلیه طرح­ها و برنامه­ها، نمایشگاه­ها و همایش­ها و … از جمله نمایشگاه­های دانش­آموزی، همایش­های ورزشی، نمایشگاه­های کتاب، کارگاه­های آموزشی مانند ارزشیابی توصیفی، معرفی مشاغل و …. مانور زلزله، مراسم و مناسبت­های  ملی ومذهبی ( دهه مبارک فجر، ماه مبارک رمضان، ایام دهه محرم و … ) فعالیت­های مربوط به هفته معلم، هفته دانش­آموز، هفته پیوند، هفته سلامت و … گزارش فعالیت­های مراسم و مناسبتها و اعیاد مختلف و … همه و همه بطور کامل طبق برنامه زمان بندی در شماره­های مختلف مجله « جوانه­های سبز» منتشر می­شود.
* داستان­های کوتاه، سرگرمی، مسابقات علمی و تفریحی، طنز و … از بخش­های همیشگی و مورد علاقه دانش­آموزان است.
* دپارتمان زبان شامل فعالیت­های بخش زبان مجتمع و مطالب و موضوعات خواندنی است که به زبان انگلیسی در هر شماره از مجله چاپ می­شود.
 * صندوق­های پستی « جوانه­های سبز» در تمامی مقاطع مجتمع نصب شده است و پل ارتباطی دانش­آموزان با مجله است. مطالب ارسالی دانش­آموزان انتخاب و در صفحه” از لابلای نامه­های شما “چاپ می­شود. همچنین کلیه­ی نامه­های رسیده در صفحه “شما و جوانه­های سبز» پاسخ داده می­شود.
نشانی ایمیل مجتمع نیز برای دریافت پیام­های اینترنتی مخاطبان فعال است.
 – صاحب امتیاز مجله « جوانه­های سبز» مجتمع آموزشی شهید مهدوی است. مدیر مسوول خانم صدیقه مهدوی، سردبیر رعنا چگینی، مسوول تایپ و صفحه­آرایی فاطمه پورمرادی  و اعضای هیئت تحریریه کلیه  دانش­آموزان، دبیران و اولیا عزیز و علاقه مند هستند.
گروه خبرنگاران مجتمع   نیز که آموزش های دوره خبرنگاری و گزارشگری را گذرانده اند ، در تهیه مجله جوانه های سبز مشارکت دارند.
 مجله جوانه­های سبز از دریافت نظرها، طرح­ها، پیشنهادها و انتقادهای خوانندگان عزیز، استقبال می نماید.