سایت کامپیوتر مجتمع آموزشی شهید مهدوی

 

تجهیزات رایانه ای و فناوری اطلاعات

گسترش فرهنگ IT در مجتمع آموزشی شهید مهدوی

دنیای امروز را دنیای ارتباطات نامیده­اند. توسعه روزافزون رایانه به منظور شناخت، گردآوری، سازماندهی و پردازش، اشاعه و انتقال اطلاعات از ابزارهای برجسته مدیریت آموزشی در عصر حاضر است. مجتمع آموزشی شهید مهدوی با تکیه بر ضرورت گسترش فرهنگ IT و تأکید بر اینکه مدیران باید با بهره‌گیری از تکنولوژی ارتباطات مدیریت نیروی انسانی را با قدرت کامل در دست گیرند و معلمان و دانش‎آموزان با آموزش و استفاده از فن‎آوری اطلاعات به دانش روز مجهز شوند، سایت کامپیوتر مجتمع را راه‌اندازی و امکان استفاده کلیه دانش آموزان، معلمان، دبیران و همکاران را به طور تمام وقت فراهم نموده است.

آشنایی با سایت کامپیوتری مجتمع

از ویژگی‌های آموزش IT در مجتمع شهید مهدوی می‌توان به موارد آموزش به صورت پروژه‌محوری همراه با ابزار مناسب رایانه و ارتباط با اینترنت، استفاده از جدیدترین انواع نرم‌افزارهای آموزشی، انجام فعالیت‌های آموزشی و پرورشی دانش­آموزان به صورت خودکار و انجام اکثر فعالیت­های تحقیقی و پژوهشی در بستر شبکه‌های رایانه‌ای و اینترنت، اشاره کرد.
دو سایت کامپیوتری مجهز به کامپیوترهای پیشرفته با ظرفیت ۴۵ سیستم و دسترسی کامل به اینترنت و شبکه داخلی مجتمع و همچنین ویدئو پروژکتور و تخته هوشمند، مکان مناسبی جهت آموزش دروس کامپیوتر و مهارت‌های کاربردی برای دانش آموزان مقاطع دبستان ۲، متوسطه یک و متوسطه دو می‌باشد و دبیران و همکاران نیز می‌توانند از این امکانات استفاده لازم را داشته باشند.
در مقطع دبستان۱ نیز سایت با ظرفیت ۱۳ سیستم مختص به دانش‌آموزان دبستانی مجهز به کامپیوترهای پیشرفته و تخته هوشمند و ویدئو پروژکتور احداث گردیده تا دانش‌آموزان دبستانی بتوانند کلاس‌های کامپیوتر را در محیط مناسب خود برگزار نمایند.
وب سایت اینترنتی مجتمع نیز به طور فعال امکانات بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد از جمله:
_  ایجاد محیط تعاملی برای ارتباط بین دانش­آموزان، معلمان و اولیاء
_ دسترسی به منابع آموزشی، علمی، تحقیقاتی و همچنین کتب، مجلات و محصولات فرهنگی انتشارات مجتمع
_ عضویت در انجمن‌های علمی و پژوهشی مانند نجوم، ربوکاپ، جشنواره خوارزمی و …،
_ شرکت در مسابقات فرهنگی مانند مفاهیم قرآن و …
_ اعلام اخبار و اطلاعات روزانه
_ امکان آموزش مجازی
_ آزمون‌های آنلاین
_ بهره‌گیری از تولید محتوای آموزشی ایجاد شده توسط دبیران
_تمرین‌های آنلاین
_ آزمایشگاه های مجازی و آنلاین
_ فیلم های آموزشی
_ تالار گفتگو و پرسش و پاسخ دبیران و دانش‌آموزان

دسترسی کامل به شبکه اینترنت و شبکه داخلی مجتمع

تجهیزات رایانه ای و فن آوری اطلاعات در مجتمع آموزشی شهید مهدوی

مجتمع آموزشی شهید مهدوی برای دستیابی به اهداف مهم مدارس هوشمند  تمامی کلاس‌های آموزشی مقاطع را مجهز به کامپیوتر، با دسترسی کامل به شبکه اینترنت و شبکه داخلی مجتمع و تخته‌های هوشمند و ویدئو پروژکتور نموده است . در این راستا تمامی دبیران آموزش‌های لازم جهت تولید محتوای آموزشی و ارائه تولید محتوا در کلاس‌های آموزشی را کسب نموده‌اند و همچنین دبیران از طریق سایت مدرسه اقدام به برگزاری آزمون‌های آنلاین و ارتباط مستمر با دانش‌آموزان و اولیا می‌نمایند.
در حال حاضر مجتمع آموزشی شهید مهدوی مجهز به 32 دوربین مداربسته، 200 سیستم کامپیوتری مستقر در کلاس‌های آموزشی و واحدهای اداری، 42 تخته هوشمند و 45 ویدئو پروژکتور می‌باشد. همچنین اخبار تصویری از وقایع روز مدرسه در تلویزیون شهری در ابعاد 35*4 m در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد.

با توجه به اینکه مجتمع آموزشی شهید مهدوی یکی از نمایندگان بنیاد ICDL  ایران می‌باشد. کلاس‌های آموزش دوره مهارت هفت‌گانه ICDL، به طور مستمر در سایت‌های کامپیوتر برگزار می‌گردد و پس از قبولی در آزمون که به صورت آنلاین برگزار می‌گردد، گواهینامه پایان دوره برای متقاضیان صادر می‌گردد.