مجموعه ورزشی مجتمع آموزشی شهید مهدوی

 

امکانات کامل مطابق با استانداردهای جهانی

مجموعه ورزشی شهید مهدوی

ورزش، نشاط، تحرک و شادابی از مهم‎ترین نیازهای روحی و جسمی کودکان و نوجوانان است و باید به طور منظم، دقیق و مستمر در برنامه روزانه زندگی آنها قرار گیرد. آموزش رشته‎های ورزشی در قالب درس ورزش و برگزاری کلاس‎های فوق برنامه و مسابقات ورزشی برای دانش‎ آموزان علاقه‎مند و اعضای گروه‌ها ازجمله فعالیت‎هایی است که همواره مورد علاقه و توجه دانش­ آموزان واقع می‎شود و موجبات سلامتی، تندرستی و نشاط جمعی آنها را فراهم می ‎آورد.

مجموعه ورزشی شهید مهدوی به منظور ایجاد فضا و امکانات گسترده و مورد نیاز دانش ­آموزان، اولیا و همکاران مجتمع در فروردین ماه سال ۱۳۸۵ افتتاح شد و فعالیت‏های خود را آغاز نمود. این مجموعه شامل سالن ورزشی چند منظوره استخر، سالن بدنسازی و پیست اسکیت است که کلیه علاقه‌مندان، طبق برنامه زمان‌بندی از امکانات ورزشی استفاده می­ کنند.

 

سالن ورزشی چند منظوره

سالن ورزشی مجتمع با ۶۰۰ مترمربع مساحت شامل زمین‏های والیبال، بسکتبال، تنیس، بدمینتون و تکواندو است. ارتفاع سقف ۹ متر و کلیه ابعاد مطابق با استانداردهای جهانی است. کفپوش سالن، پارکت چوبی معلق است که مزایای فراوانی دارد از جمله اینکه هنگام زمین خوردن کمترین ضربه را به زانوها و کمر وارد می‎کند. کلیه لوازم ورزشی و امکانات لازم برای رشته‌های مذکور در سالن ورزشی موجود است. دستگاه‌های حرارتی و برودتی سالن، امکان فعالیت دانش‎آموزان را در کلیه فصول سال فراهم می‎کند. سالن چند منظوره مجهز به بخش کمک­های اولیه و اورژانس، سرویس‎های بهداشتی، دوش، رختکن، سیستم صوتی، اتاق مربیان و… است. برنامه تمرینی گروه‌های ورزشی در ساعات بعدازظهر و پس از تعطیلی مقاطع انجام می‌شود.حضور کلیه دانش‌آموزان علاقه‌مند به عضویت در گروه‌های مدرسه در این ساعات آزاد است. امکانات کامل مجموعه ورزشی شهید مهدوی برای رشته­ های والیبال، بسکتبال، تنیس،تکواندو، اسکیت، شنا و بدنسازی در اختیار کلیه دانش آموزان است و آنها را از مراجعه به مکان­های­ ورزشی­ خارج ازمجتمع بی نیاز می‌کند.

استخر و سونا

استخر مجموعه ورزشی شهید مهدوی تیرماه سال ۸۵ و همزمان با شروع کلاس­های تابستانی افتتاح شد. این مجموعه شامل استخر ۱۸ * ۹ متر، جکوزی، استخر کوچک ویژه کودکان و سالن بدنسازی، سرویس‌های بهداشتی، دوش، رختکن، سیستم صوتی، اتاق مربیان، بخش کمک‎های اولیه و اورژانس است. تصفیه استخر با سیستم تصفیه اُزن انجام می‌شود که از بهترین و جدیدترین سیستم‌های تصفیه آب است و مزایای فراوانی دارد از جمله به دلیل استفاده محدود از کلر، کمترین آسیب را به چشم می‌زند.دانش آموزان دبستان رشته شنا را در برنامه هفتگی خود دارند. برای سایر دانش آموزان نیز همه روزه از ساعت ۳۰: ۱۵ الی ۱۷ در قالب کلاس­های آموزشی و تفریحی شنا تشکیل  می‌شود. کلاس‌های حرکات نمایشی در آب (سینکرونایز)، نجات غریق و نجات دانش ­آموزی نیز به زودی برای علاقه‌مندان برگزار می ­شود.سالن بدن­سازی در اختیار دانش­آموزان علاقه ­مند به آمادگی جسمانی، باله و ژیمناستیک است و کلیه علاقه ­مندان طبق برنامه زمان بندی از امکانات این بخش استفاده می­کنند.

سالن باله و آمادگی جسمانی

 دانش آموزان پیش‌دبستانی و کلاس اول دبستان به رشته ورزشی باله علاقمندند و در کلاس‌های این رشته ظریف هنری- ورزشی که تحت نظر مربیان مجرب برگزار می‌شود، آموزش می‌بینند. سالن باله و آمادگی جسمانی از بخش های مجموعه ورزشی شهید مهدوی است که مجهز به امکانات لازم است.

پیست اسکیت

دانش­ آموزان دبستان در ساعت ­های ورزش و همچنین ساعت‌های فوق برنامه از پیست اسکیت مجموعه ورزشی استفاده می‌کند. زمین اسکیت مسقف، دایره شکل و به مساحت حدود ۶۰ مترمربع است. هنگام برگزاری کلاس‌ها کلیه وسایل ایمنی اسکیت نظیر کلاه ایمنی، زانو بند، مچ بند و … در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد. کلیه دانش‎آموزان مجتمع می‎توانند رشته تخصصی خود را از بین رشته­ های ورزشی ارائه شده انتخاب کنند و تحت تعلیم مربیان مجرب آموزش ببینند.