موقعیت مکانی که برای مدرسه انتخاب کرده‌ایم، متناسب با تحقق آموزش همه جانبه است:

با قرار گرفتن در دامنه کوه، برخورداری از طبیعت و دور بودن از آلودگی، فرزندانمان هنگام درس خواندن از هوای تازه، گل‌های زیبا و آواز پرندگان لذت می‌برند. بهره‌مندی از محیط طبیعی را مهم تلقی می‌کنیم زیرا معتقدیم که طبیعت نه تنها بهترین الهام بخش یادگیری است، بلکه فضایی سرشار از آرامش ایجاد می‌کند که باعث تقویت تمرکز حواس و خلاقیت می‌شود.

زیر بنای فضای آموزشی مجتمع بالغ بر ۱۲۰۰۰ متر مربع است. ما از ابتدای کار، به آموزشی همه جانبه و فراتر از کتاب‌های درسی پرداخته‌ایم و امکانات مدرسه، نقش مهمی را در برنامه‌های درسی ما ایفا کرده است:

پنج آزمایشگاه مجهز علوم در مجتمع وجود دارد تا دانش‌آموزان بتوانند آنچه را بصورت نظری یاد می‌گیرند، در بوته آزمون و تجربه و ادراک بریزند. دو نمازخانه برای نماز و عبادت در میانه روز، یک مجموعه ورزشی استاندارد شامل سالن چند منظوره، استخر و سالن باله نیز از دیگر بخش‌های مجتمع است تا دانش‌آموزان با فعالیت در آنها ذهن و جسمشان بطور هماهنگ رشد کند. همچنین دو کارگاه کامپیوتر وجود دارد تا دانش‌آموزان از کودکی با کاربرد صحیح این ابزار با جامعه امروز آشنا شوند. وجود یک نمایشگاه و سالن اجتماعات نیز به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد با اعتماد به نفس، دست آوردهای هنری خود را نمایش دهند. دو کتابخانه در مجتمع درنظر گرفته شده است تا دانش‌آموزان با مطالعه کتاب‌های متنوع، آگاهی خود را ارتقا بخشند. هفت حیاط در هفت سطح مختلف برای تفریح، بازی و لبخند دانش‌آموزان ساخته شده است تا به یاد داشته باشیم که مدرسه یعنی تلاش توأم با نشاط.