پیش دبستان و دبستان پسرانه مجتمع آموزشی شهید مهدوی با برخورداری از تلاشی همگانی و شوقی سرشار، ریشه دار و استوار، نمایانگر چشم اندازی پیشرو در آموزش است و پیشگام در برنامه درسی و همه جانبه در سرزمین ایران است، همواره تلاش می کند  که بهترین آموزش ممکن را برای فرزندان خود فراهم نماید. آموزشی که به ندای درونی کودکان (رشد کنیم تا بیاموزیم ، بیاموزیم تا رشد کنیم) گوش فرا می دهد و همواره در فراهم کردن بهترین فرصتهای یادگیری برای فرزندان ایران زمین پیشگام و پویا بوده است و سخن آخر اینکه تلاش کرده ایم با فراهم کردن محیطی مناسب برای رشد کامل پسرانمان در مدرسه، انسانهایی مستقل، اندیشه ورز، اجتماعی، مسئولیت پذیر و در نهایت با ایمان به جامعه تحویل دهیم.

مسابقات بین المللی مقاله نویسی

سامیار محمدی، دانش اموز کلاس سوم دبستان مجتمع شهید مهدوی توانست عنوان دوم را در مسابقات بین المللی مدارس(TSL) 2020 به دست بیاورد. این مسابقه با عنوان ( مشارکتی برای آینده پایدار) برگزار شد.

فعالیت های پژوهشی

در بزرگداشت هفته پژوهش دانش آموزان دبستان پسرانه تحقیقات و پژوهش های خود را بصورت زیبا و دو زبانه ارائه دادند و بر اهمیت پژوهش و نقش آن در یادگیری مفاهیم عمیق درسی افزوده شد.

نمایشگاه دستاوردهای مدارس غیرانتفاعی

حضور دانش آموزان دبستان پسرانه در غرفه مجتمع آموزشی شهید مهدوی و انجام تئاتر و همچنین درس نجوم و کدینگ بصورت زیبایی ارائه نمودند.

مدرسه آلمانی

تعدادی از دانش آموزان دبستان پسرانه شهید مهدوی در دهمین سالگرد تاسیس  مدارس آلمانی زبان  در ایران با در مدرسه آلمانی در کنار سایر دانش آموزان حضور یافتند و با اجرای تئاتر روز به یاد ماندنی را رقم زدند.

کنفرانس Tedtalk

کنفرانس آب

سرکار خانم احمدی با موضوع آب تحقیق و پژوهشی را با همکاری دانش آموزان خود انجام داد که در آشنایی ایشان با مسئله آب و بحران آب نقش بسزایی داشت.

کاشی کاری

سرکار خانم محمودی (آموزگار پایه دوم) با کمک دانش آموزان خود بوسیله قطعات کاشی به ساختن لوگوی مجتمع آموزشی شهید مهدوی پرداختند که با این فعالیت خلاقانه روحیه همکاری بین دانش آموزان افزایش چشمگیری داشت.

فعالیت های کلاسهای آنلاین

در سال تحصیلی 1400-99 دانش آموزان دبستان پسرانه شهید مهدوی با وجود آنلاین بودن آموزش به تحقیق و پژوهش پرداختند و فیلم و عکسهای تحقیقاتشان را برای معلمین خود ارسال نمودند.

طرح جابر

طرح جابر بن حیان در اصل یک رقابت علمی بین دانش آموزان دوره ابتدایی است و به پروژه های علمی دانش آموزان اختصاص دارد .هدف از برگزاری طرح جابر تربیت دانش آموزانی کارآزموده در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی است تا دانش اموزان از سنین پایین تر مفاهیمی مانند روش تحقیق را آموزش ببینند و برای انجام تحقیقات و پروژه‌های بزرگتر و پیچیده‌تر در آینده آماده شوند. ایجاد روحیه‌ی پژزوهشی و برانگیختن حس تحقیق و کاوش در دانش آموزان در کنار پرورش دانش آموزان خلاق از اهداف طرح جابر است.دانش آموزان دبستان پسرانه نیز با ارائه تحقیق و پژوهش های خود شرکتی فعال در این جشنواره داشتند.

ساخت پنجره ارسی

دانش آموزان دبستان پسرانه شهید مهدوی با همکاری آموزگار خود (سرکار خانم محمودی) به ساخت پنجره ارسی پرداختند و با اشکال هندسی و زوایای مختلف آن آشنا شدند و انگیزه و همکاری و تبادل نظر را به دانش آموزان آموخت و انگیزه یادگیری دروس را دو چندان نمود.

روز شاد ریاضی

روز شاد ریاضی برنامه ای یک روزه است که مربیان همراه با وسایل آموزشی و بازی های فکری آموزش غیرمستقیم ریاضی از طریق بازی ها و معماها انجام می دهند که باعث افزایش انگیزه و علاقه دانش آموزان به ریاضی می شود در دبستان پسرانه شهید مهدوی نیز  با استفاده از بازی های گوناگون و روش های مختلف شیوه ای جدید در یادگیری این درس به نمایش گذاشته شد که دانش آموزان را به یادگیری ریاضی تشویق نمود.

فعالیت های رصدخانه

رصد خانه مجتمع آموزشی شهید مهدوی با امکانات کامل و تجهیز به تلسکوپ  دانش آموزان  را با مفاهیم نجوم و ستاره شناسی آشنا نمود و نجوم  جز ء دروس محبوب در میان دانش آموزان  قرار گرفت.

جشن ایران شناسی

دانش آموزان پایه دوم با پوشیدن لباسهای محلی و پژوهش در مورد آداب و رسوم شهرهای مختلف ایران توانستند با ابعاد مختلف فرهنگی و هنری ایران عزیزمان آشنا شوند.

جشن 100

یادگیری عدد 100 را دانش آموزان دبستان پسرانه با روشن کردن شمع و با کیکی که به شکل عدد 100 بود را به شیوه ای خلاقانه و زیبا جشن گرفتند.

پیش دبستان

نوگلان پیش دبستان با حضورشان عشق را به ارمغان آوردند و با دستان کوچکشان برگ برگ امید را به درخت زندگی هدیه می دهند و عزیزانمان بهار آفرین هستند تا دشت دشت مهربانی بروید ، هزار هزار خنده بشکفد و باران باران محبت ببارد.

ایران شناسی آنلاین

دانش آموزان پایه دوم با پوشیدن لباسهای محلی و پژوهش در مورد آداب و رسوم شهرهای مختلف ایران توانستند با ابعاد مختلف فرهنگی و هنری ایران عزیزمان آشنا شوند.

اولین همایش دانشگاه کودکان

اولین همایش دانشگاه کودکان :

با هدف اشنایی با مباحث علمی  و کمک به یادگیری مباحث علمی با متدهای جدید جهانی

با به کارگیری زبان های مختلف

فرصتی مناسب برای والدین و دانش اموزان برای بهره گیری از روش های جدید اموزشی

ارائه شده توسط موسسه زبان گوته

برگزاری نمایشگاه پروژه های دانش آموزی جابربن حیان

دانش آموزان دبستان پسرانه با انجام پروژه های دانش آموزی و تحقیق و پژوهش در مورد موضوع های مختلف در جشنواره دانش آموزی جابر شرکت نمودند و خودرا برای تحقیق و پژوهش های آینده آماده ساختند.

کلاس های تابستانی

کلاسهای تابستانی پیش دبستان و دبستان پسرانه این تابستان نیز علی رغم شرایط کرونا بصورت آنلاین از تاریخ 5/4/1400 الی 5/5/1400برگزار گردید.

این کلاسها که در مقطع پیش دبستان در رشته های زبان انگلیسی – نجوم – اوریگامی – جهان گرد کوچک –نقاشی و ورزش و کتابخوانی بود و در مقطع دبستان در رشته ریاضیات جئوجبرا تشکیل گردید.در هفته اول کلاسهای نقاشی و  ورزش با حضور دانش آموزان برگزار گردید ولی با شدت گرفتن شیوع کرونا این کلاسها در بالاترین کیفیت و بصورت آنلاین ادامه یافت.نوآموزان پیش دبستان و دانش آموزان دبستان با از کلاسها استقبال گرمی کرده و با یادگیری مطالب مذکور آمادگی بیشتری برای شروع سال تحصیلی بدست آوردند.

اردوها

برنامه های اردویی مکمل برنامه های درسی در کلاس است و فرصتی را برای معلمان فراهم می کند تا یادگیری دانش آموزان را در فضاهای متفاوت عملی و حمایتی گسترش دهد.دانش آموزان در اردوهای مختلفی که در مکانهای مختلف فرهنگی ، آموزشی ، تفریحی انجام می گیرد با مفاهیم درسی بصورت تجربی و ملموس مواجه میشوند و کیفیت آموزش به بالاترین سطح  ممکن خود میرسد.

جشن آنلاین روز پدر

به مناسبت تولد حضرت علی (ع) و روز پدر جشن آنلاینی در پیش دبستان پسرانه شهید مهدوی برگزار شد که پدران عزیز همراه پسران خود در جشن حضور داشتند ودر کنار یکدیگر با برنامه های زیبایی که تدارک دیده شده بود این روز را جشن گرفتند.

جشن پایان سال

دانش آموزان پیش دبستان و دبستان پسرانه شهید مهدوی با اجرای سرود ، نمایش و موسیقی که در کلاس های مختلف در طول سال تحصیلی آموخته بودند روزهای پایانی سال تحصیلی را سپری نمودند و با خاطره ای خوش آماده رفتن به پایه بالاتر شدند.

جشن پرچم

به مناسبت دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی دانش آموزان پیش دبستان و دبستان پسرانه شهید مهدوی بوسیله اثر دستان خود پرچم پرشکوه کشورمان را کشیدند و روز پر از شکوهی در خاطره یکایک دانش آموزان شکل گرفت.

جشن آنلاین روز مادر

پسران عزیزمان جشن آنلاینی را برای گرامیداشت روز مادر برگزار نمودند ایشان در کنار مادران گرامی شان در جشن حضور داشتند و با اهداء کارت تبریک هایی که با دستان کوچکشان درست کرده بودند از زحمات این فرشته های زمینی تشکر نمودند.

جشن نوروز

برآمد بادصبح و بوی نوروز

به کام دوستان و بخت پیروز

مبارک بادت این سال و همه سال

همایون بادت این روز و همه روز

هرساله پسرانمان با برگزاری جشن نوروز و اجرای برنامه های گوناگون چون سرود خوانی ، نمایش و … و در حضور اولیاء عزیز خود به استقبال بهار میروند.

ساخت موشک

دانش آموزان دبستان پسرانه شهید مهدوی با همکاری معلم هنر خود (سرکار خانم مریم رسا) ماکت موشکی را به زیبایی ساختند و در درس نجوم خود در رصدخانه از آن استفاده نمودند.

جشن ورزشی 16 بهمن

به مناسبت هفته تربیت بدنی جشنواره ورزشی در پیش دبستان و دبستان پسرانه شهید مهدوی برگزار گردید که دانش آموزان با حضور در سالن ورزشی و با هدایت و همراهی مربیان ورزش خود فعالیت های مختلف ورزشی را انجام دادند و در کنار یکدیگر اوقات خوشی را سپری نمودند.

شورای دانش آموزی

انتخابات شورای دانش آموزی امسال به صورت متفاوتی برگزار شد . دانش آموزان به صورت آنلاین کاندید شدند و رای گیری در فضای مجازی انجام شد . این فضا شور و هیجان بیشتری را برای رای و انتخاب کردن به وجود آورد . پس از پایان انتخابات 7تن از دانش آموزان دبستان پسرانه با رأی اکثریت پذیرفته شدند و به عضویت شورای دانش آموزی در آمدند .این انتخابات توانست حس مسئولیت پذیری و همکاری را بیش از پیش در عزیزانمان تقویت نموده و بتوانند در همه مراحل زندگی موفق و سربلند شوند.

کارگاه هنر

درس هنر در پیش دبستان و دبستان پسرانه شهید مهدوی از جمله جذابترین دروس می باشد که دانش آموزان با فعالیت های هنری گوناگون (ازجمله نقاشی  با مدادرنگی ، گواش ، آبرنگ / کلاژ/ سفالگری و …) آشنا شده وبه دنیای زیبای هنر و خلاقیت وارد می شوند و جادوی رنگ ها را بطور ملموس تجربه میکنند 

مسابقه فوتبال بین پدران و پسران به مناسبت هفته تربیت بدنی 

هفته تربیت بدنی همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود. به همین مناسبت دبستان پسرانه شهید مهدوی از پدران گرامی دعوت بعمل آورد تا با حضور در سالن ورزشی در کنار دانش آموزان و انجام نرمش و سپس مسابقه فوتبال که با تشویق فرزندانشان همراه بود روز شادی را رقم بزنند.

نقاشی گروهی

سرکار خانم مریم رسا ( معلم هنر) با همکاری دانش آموزان کار گروهی مشترکی را به انجام رساندند ایشان داستانی از کلیله و دمنه را بر روی کاغذ متری نقاشی نمودند و دانش آموزان با دستخط خود داستان را نوشتند این کار زیبا مقام اول کشوری را در مسابقات فرهنگی ، هنری آموزش و پرورش کسب نمود.

جشن یلدا

جشن شب یلدا بعد از نوروز، از بزرگ‌ترین جشن‌های باستانی ایرانیان به شمار می‌رود و هر ساله در آخرین شب پاییز، ایرانیان با شکوه هر چه تمام‌تر این جشن را برپا و گرامی می‌دارند. همان اندازه که آمدن نوروز برای ایرانیان سرشار از ذوق و شوق است، یلدا نیز چنین هیجانی برای ایرانیان ایجاد می‌کند و پیر و جوان، برای فرارسیدنش آماده می‌شوند. شب یلدا بلندترین شب در نیمکره شمالی و برابر با آخرین روز از پاییز به شمار میرد و به باور ایرانیان خورشید در چنین شبی زاده شده.

در پیش دبستان و دبستان پسرانه شهید مهدوی نیز جشن شب یلدا با زیبایی هر چه تمام تر انجام گرفت و دانش آموزان در کنار سفره هفت سین در کنار یکدیگر یلدای خود را سپری نمودند و با قصه گویی و اجرای نمایش ، موسیقی و نقالی به استقبال زمستان رفتند.

پیش زمین پاک

انسان در چند دهه گذشته توسعه های زیادی در کره زمین انجام داده که نتیجه آن آلودگی و تخریب سرزمین بوده است به همین علت روزی به نام زمین پاک نامگذاری شده که فلسفه آن حفظ کردن زمین از آلودگی و پاکسازی آن از آلاینده‌ها است .در پیش دبستان پسرانه شهید مهدوی نیز پسران عزیزمان جهت پاسداشت این روز و در راستای ارتقاء فرهنگ حفظ محیط زیست کاردستی زیبایی را با دستان هنرمند خود که دربردارنده حفظ زمین و تلاش برای زمینی پاک بود را به کمک معلم خود درست نموده و شوقی کودکانه را مهمان آن دقایق نمودند.

بزرگداشت روز کودک

روز نیک زیستی

به مناسبت هفته نیک زیستی مراسم زیبایی در پیش دبستان و دبستان پسرانه شهید مهدوی برگزار شد که در طی این مراسم به یادماندنی دانش آموزان با شیوه های شاد زیستن آشنا شده و با برگزاری برنامه های متنوعی به رسالت شاد زیستن عمل نموده و روز خاطره انگیزی را رقم زدند.

انجمن دوستی بین ملتها

جشنواره صبحانه سالم

صبحانه می‌تواند حافظه و میزان تمرکز را بهبود بخشد و همچنین می‌تواند ما را خوشحال‌تر کند؛در راستای بهبود برنامه سلامت و آشنایی دانش آموزان با فواید صبحانه سالم ، برنامه صبحانه سالم در دبستان پسرانه شهید مهدوی اجرا گردید و اهمیت این وعده غذایی برای دانش آموزان بیش از پیش روشن گردید.

خیریه

  • بنی‌آدم اعضای یک‌پیکرند             که در آفرینش زیک گوهرند
  • چو عضوی به‌درد آورد روزگار         دگر عضوها را نماند قرار

هرساله در مجتمع آموزشی شهید مهدوی مراسم خیریه باشکوهی برگزار میشود و دانش آموزان دست سازه های خود را در مراسم خیریه بفروش می رسانند تا سهم کوچکی در یاری رساندن به هموطنان کم بضاعت خود داشته باشند .به امید روزی که لبخند بر لبان تک تک فرزندان این سرزمین مهمان باشد.

تجلیل از آتشنشانان

در بزرگداشت روز آتشنشان از دو تن از آتشنشانان شجاع کشورمان دعوت شد و ایشان  در مورد  مفاهیم حریق و ضرورت حفظ ایمنی  برای دانش آموزان صحبت نمودند و در پایان نیز بصورت نمایشی با همکاری دوتن از دانش آموزان آتشی را خاموش نمودند.

تجلیل از نیروی انتظامی

به مناسبت هفته نیروی انتظامی از دو تن افسران راهنمایی و رانندگی دعوت بعمل آمد ایشان با صحبت در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی و اهمیت رعایت احتیاط از طرف دانش آموزان بر آشنایی آنان با این قوانین افزودند و پیوند میان پلیس و جامعه را محکم تر نمودند.

کمک به مناطق محروم کرمان

کمک دانش آموزان مجتمع آموزشی شهید مهدوی به مدارس محروم کرمان (منطقه منوجان)

مانور زلزله

همه ساله در هشتم آذر ماه مانور زلزله  به عنوان بزرگترین فعالیت آموزش همگانی در حیطه ایمنی مدارس دربرابر زلزله، برنامه ریزی و اجرا می‌شود که در پیش دبستان و دبستان پسرانه شهید مهدوی پس از آموزش های لازم به دانش آموزان و بعد از به صدا در آمدن آژیر خطر مانورزلزله اجرا گردید و دانش آموزان با اهمیت ایمنی در برابر زلزله آشنا گردیدند.

نقاشی گروهی با موضوع بحران آب

تعدادی از دانش آموزان دبستان پسرانه با همکاری معلم هنر خود (خانم مریم رسا) در اردوگاه مجتمع آموزشی شهید مهدوی نقاشی ماندگاری با موضوع بحران آب کشیدند و بر اهمیت توجه به مسئله آب و بحران آب افزوده شد.

نمایشگاه فرهنگ و جامعه

برگزاری نمایشگاه پژوهشی فرهنگ و جامعه در مجتمع آموزشی شهید مهدوی ، دانش آموزان دستاوردهای پژوهشی خود را در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار دادند و با اهمیت تحقیق و پژوهش آشنا شدند.

روز هوای پاک

به طور كلي در دنيا به منظور جلب توجه مردم به موضوعات مربوط به حفظ محيط زيست و تامين زندگي سالم در راستاي نيل به اهداف توسعه پايدار، روزهاي نمادين خاصي مرتبط با حفظ محيط زيست تعيين مي گردد كه از جمله آنها روز هواي پاك مي باشد همزمان با 29 دی ماه ( روز هوای پاک) مراسم بزرگداشت این روز در دبستان پسرانه شهید مهدوی برگزار میگردد که دانش آموزان طی برنامه ای زیبا و سازنده و با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار بهبود وضعیت آلودگی هوا و آسمانی زیبا و آبی شدند.

 فیلم روز زمین پاک(1)

فیلم روز زمین پاک (2)

فیلم کلاس هنر ( شماره یک )

فیلم کلاس هنر ( شماره دو )

فیلم کلاس هنر ( شماره سه )

فیلم طرح جابر

اولین همایش دانشگاه کودکان ( شماره یک)

اولین همایش دانشگاه کودکان ( شماره دو)

 

کلاس آنلاین ( شماره یک)

 

کلاس آنلاین ( شماره دو)

 

کلاس آنلاین ( شماره سه)

 

کلاس آنلاین ( شماره چهار)

 

کلاس آنلاین ( شماره پنج)

 

کلاس آنلاین ( شماره شش)

 

کلاس آنلاین ( شماره هفتم)

 

جشن پرچم ها

 

صبحانه سلامت پیش دبستان

فیلم روز پدر

 

فیلم روز مادر

مانور زلزله

لانه پرندگان (پیش دبستان)