“عید قربان”

عید قربان عیدی است برای آزمایش ما انسان ها شاید هم نشانه ای از غفور بودن خدا روزی که ابراهیم (ع) پسرش را تا پای قربانی شدن کشاند و به هیچ چیز فکر نکرد به جز رضای خدا خداوند ابراهیم را این گونه آزمود و ما را در زندگی جور دیگری هرگاه سختی ای پیش می آید چه از نظر مالی و چه از نظر جانی ناشکری می کنیم و حتی فکرهم نمی کنیم که این سختی آزمون الهی ما باشد.   (زهرا سخن سنج)

خدا ما را آزمایش می کند تا بنده صالح خود را بشناسد کسی که پیروز از این آزمون بیرون بیاید و راضی باشد به رضای خدا.

واضح است که ما توانایی ابراهیم شدن و اسماعیل شدن را نداریم نه آنقدر صالح و نیکوکار هستیم و نه آنقدر راضی به رضای او ……………….. اما می توانیم با تمرین در درون خود ، خود را به سمت ابراهیم شدن و خدایی شدن سوق دهیم.   (ترانه روحی)

اسماعیل ، سنبل است قرار نیست کشته شود بلکه این سمبل است که قربانی می شود اسماعیل سمبل وابستگی هاست وابستگی های دنیوی /فرزند/پدر و مادر / خودشیفتگی ، نجل و ………………. چرا عید است؟ چون دوری را که قطع وابستگی می کنی را باید جشن بگیری و شاد باشی       (ملینا صادق زاده)

تعدا سال های عمرمان حداقل باید یک قربانی بدهیم امسال غرورم را قربانی می کنم و سال دیگر حسادتم را تا سرانجام خالی از هرگونه وابستگی و آماده درک اهی باشم.

آنگاه است که به مقام ابراهیم می رسم و با تمام وجود تسلیم می شویم اما متأسفانه ما فقط گوسفندان را قربانی می کنیم.

( پانیذ پاشایی)

ایمانتان     ابراهیمی

تسلیمتان       اسماعیلی

صبرتان           ایوبی

عمرتان             نوحی

اسلامتان           محمدی

صحرای عرفه زیر پاییتان لباس احرام برتنتان و زیارت مکه قسمتتان.   (کیانا نریمان)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *