فضای آموزشی مجتمع آموزشی شهید مهدوی

 

مجموعه ای یکجا و منسجم از هفت واحد آموزشی

موقعیت مکانی انتخاب شده برای مدرسه ، متناسب با تحقق آموزش همه جانبه است:

مجتمع آموزشی شهید مهدوی با قرار گرفتن در دامنه کوه وباتوجه به  برخورداری از طبیعت  زیبا و دور بودن از آلودگی، محیطی آرام و دلنشین رابرای فرزندانمان فراهم آورده است تادرهنگام حضور در مجتمع آموزشی شهید مهدوی از هوای تازه، گل‌های زیبا و آواز پرندگان لذت ببرند. زیرا معتقدیم که طبیعت نه تنها بهترین الهام بخش یادگیری است، بلکه فضایی سرشار از آرامش ایجاد می‌کند که باعث تقویت تمرکز حواس و خلاقیت می‌شود. مجتمع آموزشی شهید مهدوی با زير بنايی  بالغ بر ۲۰۰۰۰ متر مربع طراحی شده است.

مجتمع آموزشی شهید مهدوی با هدف آموزشی همه جانبه و فراتر از کتاب‌های درسی نگاه ویژه ای به توسعه امکانات مدرسه داشته ایم چرا که معتقدیم این امکانات نقش مهمی در برنامه‌های درسی ما ایفا می کند:

پنج آزمایشگاه مجهز علوم در مجتمع وجود دارد تا دانش‌آموزان بتوانند آنچه را بصورت نظری یاد می‌گیرند، در بوته آزمون و تجربه و ادراک بریزند.

دو نمازخانه برای نماز و عبادت در میانه روز، یک مجموعه ورزشی استاندارد شامل سالن چند منظوره، استخر و سالن باله نیز از دیگر بخش‌های مجتمع است تا دانش‌آموزان با فعالیت در آنها ذهن و جسمشان بطور هماهنگ رشد کند. همچنین دو کارگاه کامپیوتر طراحی شده است تا دانش‌آموزان از کودکی با کاربرد صحیح این ابزار در جامعه امروز آشنا شوند.

وجود یک نمایشگاه و سالن اجتماعات نیز به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد با اعتماد به نفس، دست آوردهای هنری خود را نمایش دهند.

دو کتابخانه در مجتمع درنظر گرفته شده است تا دانش‌آموزان با مطالعه کتاب‌های متنوع، آگاهی خود را ارتقا بخشند. هفت حیاط در هفت سطح مختلف برای تفریح، بازی و لبخند دانش‌آموزان ساخته شده است تا به یاد داشته باشیم که مدرسه یعنی تلاش توأم با نشاط.