مجمع خیرین مجتمع آموزشی شهید مهدوی

مجمع خیرین

قرآن کریم می فرماید : 
کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‌کنند، همانند بذری هستند که هفت خوشه برویاند، که در هر خوشه  یکصد دانه باشد و خداوند آن را برای هر کس بخواهد (و شایستگی داشته باشد)، دو یا چند برابر می‌کند و خداوند قادر و رحیم و بر همه چیز داناست.
سوره مبارکه بقره – آیه ۲۶۱

مجمع خيرين مدرسه ساز 

مجمع خیرین مدرسه­ ساز در سال ۱۳۷۹ در مجتمع آموزشی شهید مهدوی تأسیس گردید و با حضور فعال دانش آموزان خیر، معلمان، دبیران و اولیاء نیکوکار شروع به کار نمود. هدف از تشکیل مجمع خیرین مدرسه­ ساز تقویت روحیه تعاون، همیاری، کمک به نیازمندان و ارتقاء حس نوع­دوستی در دانش آموزان است. سازمان­دهی کمک­ رسانی دانش آموزان و ارسال و توزیع هدایا به مناطق محروم در این راستا انجام می­ پذیرد.اعضای مجمع خیرین در سال­های گذشته طی چند سفر به استان­های فارس و سیستان و بلوچستان موفق به احداث چندین مدرسه روستایی در مناطق محروم این استان­ ها شده ­اند.

همچنین مدارسی که فاقد امکانات و لوازم ضروری آموزشی و بهداشتی از جمله تلویزیون، دستگاه تکثیر، ویدئو، فیلم­، کتب آموزشی، آبسرد کن و … هستند، با کمک­های اهدایی دانش آموزان و اعضای مجمع خیرین تجهيز شده است. هنگامی که دانش­ آموزان خیر و اولیاء نیکوکار در مجمع خیرین به مناطق محروم سفر می ­کنند و از نزدیک با فقر و تنگدستی و محرومیت دانش­آموزان این مناطق آشنا می­شوند و کودکانی را می­ بینند که با پای برهنه، در اتاق­های کوچک و بدون کم­ترین امکانات تحصیل می­کنند، در می‌یابند که رسیدگی به کودکان مناطق محروم و دستگیری و کمک به دانش آموزان نیازمند، نه تنها یک امر خیر بلکه یک وظیفه انسانی، دینی و اجتماعی است و بر عهده همه کسانی است که در زندگی از رفاه نسبی برخوردارند و توانمندی آن را دارند که گوشه­ ای از نیازهای هم میهنان را رفع نمایند. فعالیت­های مجمع خیرین و عکس­ها و فیلم­های مربوط به احداث و تجهیز مدارس روستایی و شرکت در مراسم افتتاح مدارس، که بسیار تأثیرگذار و دیدنی است، بعد از بازگشت از سفر به صورت يك گزارش كامل و مصور تهيه و براي ساير دانش­ آموزان نمايش داده می شود تا  تشويقی باشد جهت انجام كارهای خير انشاءا…